KadromuzImage

Bizi oluşturan kişileri tanımanızı isteriz;

Kurucumuz Nilgün Hanım 40 yılı aşkın meslek hayatına sahip, mesleğini yaşayan uzman bir hemşiredir. Çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak yetişebilmelerinin takipçisidir. Çocuk Hemşireliği de dahil pek çok branşta çalışmış olmasını, 27 yıl boyunca özel bir Amerikan şirketinde çalışarak devam ettirmiştir. İlkyardım eğitimleri ve sağlıklı yaşam üzerine özel eğitimler vermektedir.

Kurucu-Psikoloğumuz Nil Hanım, Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdikten sonra Sidney Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmasını yapmıştır. Türkiye’de özel eğitim merkezlerinde, özel danışanlar ile ve Aile-Çift Terapisti olarak genç ebeveynlerle çalışmıştır. Yurtdışında çeşitli anaokullarında görevler almış, dezavantajlı çocukların hayata tutunabilmesi adına projeler gerçekleştirmiştir.

Nil Hanım aynı zamanda Oyun Terapistidir.

Öğretmenlerimizin hepsi Çocuk Gelişimi alanı mezunudur. Ancak alan mezunu olmanın yeterli olmadığı kanaatinde olduğumuz için, öğretmen tercihlerimizi belli kriterlere göre yapmaktayız:

Her öğretmen adayı ile okul kurucu psikoloğumuz özel bir görüşme yapar. Dengeli bir ruh hali, karakter özellikleri, dinamik ve güler yüzlü bir kadro, bizce sağlıklı bireyler yetişebilmesi için olmazsa olmazlarımızdandır.Mesleklerini ve en önemlisi çocukları seven öğretmenler ile çocuklarımızın gelişimini şekillendiriyoruz.

Deneyimli öğretmenlerimizle her hafta toplantılar düzenliyor ve yıl içerisindeki hizmet içi eğitimlerimiz ile güncel bilgiler ışığında eğitim yaklaşımlarımızı geliştiriyoruz.

Tüm branş dersi öğretmenlerimiz, kendi meslek alanlarının mezunu ve formasyon sahibi deneyimli ve güler yüzlü öğretmenlerdir.