Fiziksel YapıImage

Yer aldığımız fiziki yapıyı görmenizi isteriz;

Yerimiz Ümraniye Şerifali olarak bilinen oldukça merkezi bir bölgenin Tatlısu Mahallesi mevkiinde yer almaktadır. Bulunduğumuz mevki site yerleşimleri çevrilidir. Beş dakikalık yürüme mesafesi ile birden çok toplu taşıma aracına ulaşım sağlanabilmektedir.

Okul binamız deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Toplamda 750 m2 kullanım alanına sahip olan okulumuza ait 300m2 kullanım alanlı bir bahçe bulunmaktadır.

Bahçemiz içerisinde bize özel üretilmiş özgün tasarımlı oyun alanları ve çocukların keşfedebilmesi için yerleştirilmiş birbirinden farklı oyuncak grupları yer almaktadır. Bu oyuncaklar çocukların sosyal-duygusal, bilişsel ve motor becerilerini kuvvetlendirecek niteliklerdedir. Kum havuzumuz fileli ve gölgelik bir alandadır; çocuklarımız oynarken güneşten etkilenmezler ve fileler sayesinde kediler içeri giremezler.

Okulumuz National Child Passenger Sertifikasına sahip “Güvenli bir Okul”dur. Tüm riskli alanlar tespit edilip, gerekli önlemleri alınmıştır. Fiziki koşullarımız, çocuklarımıza sağlıklı bir eğitim sunabilmek ve meraklarını canlı tutarak gelişimlerini pekiştirebilmek amacıyla yenilenmiştir.

Binamız içerisinde 5 sınıf, 6 tuvalet, bir kapalı oyun alanı, bir yatakhane, sınıfların ayrı saatlerde kullandığı bir yemekhane ve mutfak bulunmaktadır.

Küçük yaş sınıf mevcudu 8, diğer yaş gruplarında ise 16’dır. Tüm sınıf mobilyaları çocuklarımız için özel tasarlanmış ve üretilmiştir. Sınıflarda kontrollü uyaranlar bulunmaktadır. Sınıflar ferah ve aydınlıktır.

Her sınıfın yangın merdivenine direk ulaşımı mevcuttur. Her katta yangın tüpü bulunmakta ve düzenli değişimi takip edilmektedir.