hijyen


Hijyen bilgisi müfredatımızın önemli bir parçasıdır ve ezberleterek değil, yaşatarak öğretmek amaçlanmaktadır. El yıkamak, diş fırçalamak, kişisel bakım ve klozet kapağının kapatılarak sifon çekilmesi de dahil çocuklarımıza oyunlar eşliğinde bilgiler aktarılır.

Hijyen Takibimiz

Mutfak ve temizlik personeli ayrıdır. Temizlik personelimiz belirlenmiş bir temizlik planı dahilinde kendi sorumluluklarını yerine getirir. Günlük ve aylık periyotlarda görev çizelgeleri belirlenir.

Su ve Hava Kalitesi

Okulumuzda WATERBOX su arıtma cihazı kullanılır vedüzenli filtre değişimleri yapılmaktadır. Elimizde bulunan ölçüm cihazı sayesinde aylık olarak su değerlerine bakılmaktadır. Sınıflarımız, genel alanlar, yemekhane ve uyku odası günlük olarak havalandırılır. Tüm sınıflarda, uyku odasında ve öğrencilerin aktif olduğu kapalı alanlarda DAIKIN filtreli hava temizleme cihazı kullanmaktayız. Bu cihazlar sayesinde, özellikle kış aylarında risk oluşturan, havada asılı kalan virüs, mantar, polen ve pek çok alerjen parçalanmış olur; hastalanma riski azalır.Ekolojik Temizlik

Temizlenecek yüzey bölgeye göre farklı doğal ürünler tercih edilmektedir. Sirke, karbonat, Arap sabunu, beyaz sabun veya %100 organik olan UGREEN ürünleri tercih edilmektedir.


Ozon ile Temizlik

Okulumuzun rutin temizliğinde Elit Ozon ürünü makine kullanılmaktadır. Her akşam tuvaletler, mutfak, sınıflar ve ortak alanlar ozonlanmaktadır. Ozonlama ile havada üreyen bakteri oluşumu önlenir, mikrop, bakteri ve virüsleri ölür. Küf, spor, jerm ve mantarlar anında okside edilir. Özellikle gribal enfeksiyonlara karşı güçlü bir koruma sağlanmış olur.