KURUMSALInfant

Eğitim

Yabancı eğitim yaklaşımlarını kendi çatımızda özgün uyarlamalar eşliğinde uyguluyoruz. Bu sebeple Özgün Fikirler Anaokulu’nda tercih ettiğimiz eğitim setleri, çocukların bireysel farklılıklarını tespit edip, çocuğa özel yönlendirmelerin daha rahat yapılabileceği şekilde bize ve size özel hazırlanmıştır.

Öğrenmeyi ve uyum içinde paylaşabilmeyi sevdirebilmek, ve çocuklarımızın gelişimini besleyip zenginleştirebilmek adına branş derslerimize önem veriyoruz.Infant

Yemek

Sağlıklı bir gelişimin yapıtaşlarından birinin beslenme olduğunun bilincindeyiz. Bu hususta beslenme uzmanı yönlendirmesi ile günlük besin değerlerine dikkat ederek aylık yemek listemiz hazırlanır. Sadece mevsim sebze ve meyveleri kullanılır ve sağlıklı pişirme yöntemleri tercih edilir. Prebiyotik ev yoğurdu ve kefirimizi kendimiz hazırlarız. Sadece organik yumurta ve tavuk tüketir, işlenmiş et ve türevlerini kullanmayız. Zeytinyağı ve tereyağını çok severiz. Neşeli sunumlarımız ile yemekleri ayırt etmemeye gayret gösteririz. Şundan emin olabilirsiniz ki, kendi evimize sokmayacağımız hiçbir besini okulumuzda da göremezsiniz.Infant

Sağlık & Temizlik

Tüm binamız ve sınıflarımız küf, mantar ve bakteri oluşumunu önleyici sertifikalı Jotun Fenomastic Hygiene boyalar ile boyanmıştır. Okulumuzda haftanın beş günü hemşire bulunmaktadır. Olası acil durumlarda ambulans hizmeti gelene kadar gerekli ilk müdahaleleri yapabilmesi adına tüm eğitim ve yönetici kadromuz ilk yardım sertifikasına sahiptir. Hijyen sertifikasına sahip aşçımız ve tecrübeli temizlik elemanımız ile okulumuzun sterilizasyonuna hassasiyetle yaklaşmaktayız


Infant

Ulaşım

Servisimiz mevcuttur. Servis boyunca öğrencilerimize bir servis ablası eşlik eder. Ücretlendirmesi kilometre hesabına göre yapılmakta olup, okul ücretimize dahil değildir. Servisle gidip gelen öğrencilerin servis saatinde hazır bulunmaları diğer çocukların beklememesi açısından önemlidir. (Örneğin; her velinin servisi 3 dakika bekletmesi, çocukların okula 45 dakika geç gelmesine sebep olacaktır.) 
Servisler çocukları evlerinin/apartmanlarının kapısından teslim alarak yine apartman kapısına teslim ederler. Evlerin/apartmanların zilini çalmaları, çocukları bulundukları kattan alıp oraya teslim etmeleri mümkün olmamaktadır. Servis içinde bekleyen diğer çocukların güvenliği açısından da bu hususa önem verilmektedir.

Dönüş saatinde evinizin kapısında çocuğunuzu almaya hazır olmanızı ve şoförümüzün tanımadığı kişilere çocuğu teslim etmeyeceği için, önleminizi almanızı rica ederiz.

 Infant

Doğum günü ve partiler

Çocuklarımızın özel günlerini düzenlediği parti ve eğlencelerle ileride hep birlikte anımsayacağınız hoş hatıralara dönüştürüyor.Çocuklarımız oyun alanlarımızda eğlenceli ve keyifli zaman geçirirken ; sizlerde çocuklarınızın güvende olduklarını bilerek dostlarınızla beraber keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 Infant

Geziler

Okul gezileri, eğitim ve öğretim programımızın temelini oluşturan araştırma sorgulama konularının en önemli öğrenme yaşantılarını oluştururlar. Yıl boyunca konularımızla da bağlantılı olarak düzenlenen gezilerin öncesinde çocuklarda merak uyandıracak ön bilgiler verilip, araştırma yapılır.

 Infant

Güvenlik

Acil durumlar dahilinde kaçışlarımız direk sınıflarımızdan gerçekleşir. Her türlü önlem alınmış olsa dahi, olası bir olumsuz duruma karşı yangın ve gaz detektörlerimizin bakımı tamamlanmış olup, tüm okulumuz Pronet Alarm sistemi ve 7/24 kayıt tutan kameralarımız ile güvence altına alınmıştır. Olası su kesintilerine karşı su tankımız ve elektrik kesintilerine karşı jeneratörümüz mevcuttur. Çocuklarımızın güvenliğini temin edebilmek açısından gerekli risk analizleri yapılmış olup, tüm okulumuz çocuk dostu olarak yapılandırılmıştır.

Clock

Çalışma SAATLERİ

Pzrt-Cuma 07.30 - 19.00
Cmrt-Pzr Kapalı
5 Tam Gün 7:30-17:30
5 Yarım Gün 7:30-13:00
12:00-17:30
3 Yarım Gün 7:30-13:00
12:00-17:30
3 Tam Gün 07.30 - 19.00