SAĞLIK


Özgün Fikirler Anaokulu’nda, sağlıklı çocuklar yetiştirmek hedeflenir. Bu amaçla yıl içerisindeki müfredatımıza doğru beslenme, spor yapma, genel hijyen ile öz bakım kurallarına uyma ve sağlıklı karar verebilen mutlu bir birey olma yöntemleri dahil edilmiştir.

Tam Zamanlı Hemşire Desteği

Okulumuz butik anaokulları içerisinde tam zamanlı hemşire desteği sunan ender okullardandır.

Önleyici Sağlık Hizmetleri

Okulumuzda 6 ayda bir, anlaşmalı olduğumuz firmalar çerçevesinde göz taraması ve diş muayenesi yapılmaktadır.İlk Yardım Sertifikaası

Sınıf öğretmenlerimiz ve kurucularımız ilk yardım eğitimi sertifikasına sahiptir.


Oyuncak ve Kırtasiye

Anaokulumuzda ahşap ağırlıklı oyuncak grupları tercih edilmiştir veoyuncaklarımız TSE standartlarına uygundur. Tercih edilen tüm kırtasiye ürünleri kaliteli markalardan belirlenir ve çocuk sağlığına uygunlukları testlerle ispatlanmıştır. Haftalık ve günlük olarak tüm oyuncakların rutin temizlikleri yapılmaktadır.Alerji ve Hastalıklara Karşı Önlemlerimiz

Okulumuzda Jotun Fenomastic Hygiene serisi küf, mantar ve bakteri tutmayan iç cephe boyaları tercih edilmiştir. Kış aylarında tüm çocuklarımız, kızılötesi ateş ölçerlerle kapıdan kontrolleri yapılarak okula alınır. Hava temizliği için DAIKIN filtreli hava temizleme cihazları aktif olarak kullanılır. Gün sonu temizliğimizde ELİT OZON makinesi kullanılır. Okulumuzda temizlik personeli sadece temizlikten sorumludur. Yüzey temizliklerinde ekolojik ürünler tercih edilir. Çocuklarımız ve personelimiz okul içerisinde temiz okul ayakkabıları kullanır.

Acil Durumlar

Tüm önlemlere rağmen yaşanabilecek acil bir durumda, tecrübeli okul hemşiremiz müdahalede bulunur. Çocuklardan sorumlu personel ilk yardım eğitimi sertifikasına sahiptir. Daha ciddi vakalarda, önceden alınan acil durum irtibat numaralarına göre velilerimiz ile iletişime geçilir. Önceden kayıt edilen hastane tercihlerine göre veliyi beklemeden hemen gerekli hastanelere aktarma gerçekleşir.